بناب

شهر بناب یکی از شهرهای استان فارس در جنوب ایران است. این شهر در فاصله حوالی جنوب شرقی شیراز قرار دارد و از نظر جغرافیایی در محور شیراز – رستم – بندرعباس قرار گرفته است. بناب از لحاظ اقتصادی اهمیت بالایی دارد، زیرا مرکز تولید و فروش زرشک معروف است.

بناب تاریخی طولانی دارد و به عنوان یکی از شهرهای قدیمی استان فارس می باشد. بر اساس تحقیقات باستان‌شناسی، سکونتگاه‌های انسانی در این منطقه از هزاره اول قبل از میلاد آغاز شد. همچنین، تاریخ بناب به دوره هخامنشیان نیز بازمی‌گردد و از این دوره به عنوان یکی از پادشاهی‌های بزرگ اشکانی شناخته می‌شود.

یکی از جاذبه‌های گردشگری بناب، قلعه بناب است. این قلعه در قسمت بالایی شهر واقع شده است و از دوران صفویه باقیمانده است. قلعه بناب برای دفاع از شهر در برابر حملات از شرق و جنوب بر ساخته شده و دارای دیوارهای بلند و برج‌های نگهبانی است.

با وجود اینکه بناب شهری کوچک است، اما دارای مناظر طبیعی زیبا و آب و هوای معتدلی است. منطقه اطراف بناب به عنوان یکی از مناطق کشاورزی مهم در استان فارس شناخته می‌شود و باغ‌های زیبایی را در خود جای داده است.

بناب در سال ۱۳۷۲ به عنوان یکی از شهرهای شهرستان نیروان شناخته شده است. در سال ۱۳۹۲، شهر بناب به عنوان یکی از شهرهای استان فارس در نظام شهری ایران واکنش یافته است.

شما در زمان سفر میتوانید با اجاره خودرو در بناب از سفر خود خاطره ای به یاد ماندنی بسازید .

آخرین خودرو

هاچ بک

نیسان جوک ماهیانه

4
خودکار
0
4
(بدون بررسی)