بستک

شهر بستک یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران است. این شهر در طول جغرافیایی 57 درجه و 17 دقیقه شرقی و عرض جغرافیایی 27 درجه و 12 دقیقه شمالی قرار دارد. بستک از شمال به شهر بشاگرد و استان فارس، از شرق به شهر رودان، از جنوب به دریای عمان و از غرب به شهر بندرعباس و استان بوشهر محدود می‌شود.

شهر بستک تاریخی در گذشته با نام های دیگری نیز شناخته می‌شد. بر اساس کتاب تاریخ بلداشت، بستک در قرن چهارم هجری قمری تاسیس شده است. در طول تاریخ، بستک به عنوان یکی از مهمترین بنادر ایران مطرح بوده است. در دوره هخامنشیان، توسعه بنادر در بستک آغاز شده و در دوره صفویه، بستک به عنوان بندر اصلی صفویه در خلیج فارس شناخته شد. دوره قاجاریه نیز، بستک به عنوان بندر اصلی تجارتی در جنوب ایران اهمیت داشت. اما با توسعه بندرعباس در قرن نوزدهم، بستک به تدریج تحت تأثیر قرار گرفت و نقش تجاری آن کاهش یافت.

بستک به عنوان یکی از شهرهای تاریخی و توریستی ایران معروف است. این شهر دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

بندر بستک با داشتن طبیعتی زیبا و مناظری خیره کننده، جزو مقاصد محبوب توریستی استان هرمزگان است. برخی از جاذبه های مهم بستک عبارتند از: آبشار مرو، جزیره های هرمزگان، جنگل های بستک، موزه دریایی بستک و قلعه بستک.

بستک به عنوان یکی از بنادر عمده استان هرمزگان نقش مهمی در اقتصاد منطقه دارد. این بندر در حوزه های تجارت، حمل و نقل، صنعت و معدن و همچنین صنایع مرتبط با دریانوردی و ماهیگیری فعالیت دارد. همچنین، بندر بستک یکی از مراکز مهم صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی استان هرمزگان به سمت دیگر نقاط کشور و حتی خارج از کشور است. در کنار اهمیت اقتصادی، بستک دارای جمعیتی پویا و فعال نیز است. این شهر دارای مردمانی مهمان نواز و پذیرایی است که فرهنگ و آداب و رسوم مربوط به جامعه بومی خود را حفظ کرده اند.همچنین، در بستک به طور معمول انواع رویدادها و جشن های محلی نیز برگزار می شود که زندگی روزمره و هویت فرهنگی این شهر را نشان می دهد.

به طور کلی، بستک به عنوان یکی از شهرهای تاریخی و توریستی ایران، با طبیعتی فراوان و جاذبه های گردشگری منحصر به فرد، علاوه بر اهمیت اقتصادی، جایگاه ویژه ای در فرهنگ و هویت فرهنگی منطقه دارد. این شهر با تاریخچه طولانی خود و جاذبه های گردشگری فراوان، همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.

شما در زمان سفر میتوانید با اجاره خودرو در بستک از سفر خود خاطره ای به یاد ماندنی بسازید .

آخرین خودرو

هاچ بک

نیسان جوک ماهیانه

4
خودکار
0
4
(بدون بررسی)