امیرکلا

شهر امیرکلا یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران است. این شهر در فاصله‌ی حدود ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بابل قرار دارد و از شمال به شهر بابل و از جنوب به شهرستان نوشهر محدود می‌شود. جمعیت این شهر طبق سرشماری سال ۱۳۹۵، حدود ۲۵ هزار نفر بوده است.

امیرکلا در منطقه‌ای با آب و هوای معتدل و مرطوب قرار دارد که تأثیر غربی‌های دریای خزر را دریافت می‌کند. فصل تابستان‌ها در این شهر معتدل و خنک و زمستان‌ها معتدل و بارانی است. بر اساس آمارهای ماهانه، بیشترین میزان بارش در این شهر در فصل زمستان رخ می‌دهد.

مردم امیرکلا از اکثریت ملیت تالشی و گیلکی هستند و بیشتر به زبان گیلکی و تالشی صحبت می‌کنند. مذهب اکثریت مردم این شهر اسلام شیعه است. مردم امیرکلا به عنوان مردمان ساکن در شمال ایران به صورت عمده به کشاورزی و دامداری مشغول هستند. تولید محصولات کشاورزی مانند برنج، سیب زمینی و صیفی‌جات در این شهر رایج است.

امیرکلا دارای مکان‌های دیدنی و گردشگری متعددی است که هر ساله گردشگرانی را به خود جذب می‌کند. باغ وحش امیرکلا که در سال ۱۳۷۲ افتتاح شده است، جزو محبوب‌ترین مکان‌های دیدنی این شهر است. این باغ وحش در حدود ۶۰ هکتار وسعت دارد و در آن بیش از ۷۵۰ جانور از جمله حیوانات خطرناک مانند شیر و ببر نگهداری می‌شود.

علاوه بر این، زیبایی‌های طبیعی امیرکلا نیز جذابیت خاصی دارند. در بخش‌های جنوبی این شهر کوهستان‌هایی با طبیعت بکر و دیدنی وجود دارد که محلی برای صعود و تماشای مناظر طبیعی است. همچنین، روستاهای اطراف امیرکلا نیز به دلیل زیبایی‌های خاص و معماری سنتی جذاب برای گردشگران هستند.

در نهایت، شهر امیرکلا با تاریخچه‌ی بلند و فرهنگ متنوع خود، یکی از مقاصد گردشگری مهم در استان مازندران است. این شهر با ترکیبی از طبیعت زیبا، آب و هوای معتدل و دیدنی‌های فرهنگی و تاریخی، هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

در زمان سفر میتوانید با اجاره خودرو در امیرکلا
از سفر خود خاطره ای به یاد ماندنی بسازید .

آخرین خودرو

موتورسیکلت

اجاره موتور سافاری مدل 1400 – هفتگی و ماهانه

2
خودکار
0
0
(بدون بررسی)