آشخانه

شهر آشخانه، به عنوان یکی از شهرهای استان خراسان شمالی، در شمال شرقی ایران قرار دارد. این شهر با وسعتی حدود ۱۲۰۰۰ هکتار، در میان کوههای البرز واقع می باشد و دارای آب و هوای خشک و سرد است. شهر آشخانه با جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر واحدی مهم اقتصادی، فرهنگی و تجاری در این منطقه است.

تاریخ این شهر به قدمتی بیش از ۱۵۰۰ سال بازمی‌گردد و از دوران پیش از اسلام به عنوان یک شهر بازار و مرکز تبادل اجتماعی و تجاری شناخته می شد. در زمان صفویان نیز این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و نزدیکی به مراکز تجاری مهم مانند مشهد و قوچان، به یکی از مهمترین شهرهای استان خراسان تبدیل شد.

اقتصاد شهر آشخانه، بیشتر به صنایع دستی و کشاورزی متکی است. تولیدات صنایع دستی شهر شامل قالی، گلیم، جاجیم، محصولات چوبی و پوستی است که به دلیل زیبایی و کیفیت بالای آن‌ها، در بازارهای داخلی و خارجی مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

همچنین، تولیدات کشاورزی شهر شامل محصولاتی مانند زعفران، پسته، انگور، سیب، گردو و … است که به دلیل خاصیت طبیعی و زمین شیمیایی منحصر به فرد، در بازار جهانی با قیمت بالا به فروش می‌رسند.

علاوه بر اقتصاد، شهر آشخانه در زمینه فرهنگ و تاریخ نیز دارای ارزش‌های بسیاری است. یکی از مهمترین آثار تاریخی شهر، برج قلعه آشخانه است که در قرون وسطی به منظور دفاع از شهر و نگهبانی بر روی مسیرهای تجاری ساخته شده است. همچنین، مسجد جامع آشخانه و خانه های سنتی شهر، نمایندگان دیگری از فرهنگ و تاریخ این منطقه هستند.

در نهایت، شهر آشخانه با توجه به موقعیت جغرافیایی و منابع طبیعی فراوان، می‌تواند بستری مناسب برای توسعه گردشگری و نیز صنعت دستی و کشاورزی باشد. این شهر با پتانسیل‌های فراوانی که دارد، به عنوان یکی از شهرهای مهم در استان خراسان شمالی شناخته شده است.

در زمان سفر میتوانید با اجاره خودرو در آشخانه
از سفر خود خاطره ای به یاد ماندنی بسازید .

آخرین خودرو

سدان

هوندا آكورد

4
خودکار
0
4
(2 بررسی)