آبدان

شهر آبدان، یکی از شهرهای استان بوشهر در جنوب غربی ایران است. این شهر بین شهرهای بندرعباس و بوشهر واقع شده و در زمستان هوای خنک و در تابستان هوای گرم و مرطوب دارد. شهر آبدان در دامنه کوه‌های زاگرس قرار دارد و به همین دلیل طبیعتی متنوع دارد.آبدان یکی از شهرهای پر جمعیت استان بوشهر است و جمعیت آن بیش از ۵۰ هزار نفر است. مردم این شهر اغلب به زبان فارسی صحبت می‌کنند و بعضی از آنها به زبان بوشهری نیز صحبت می‌کنند.

شهر آبدان با داشتن جاذبه‌های طبیعی متعدد، یکی از مقاصد گردشگری مهم در استان بوشهر است. باغ ملی هندیجان، کویر خشک لوت، جزیره کیش، جزیره هنگام، شهرستان دشتستان و بندرعباس از جمله جاذبه‌های توریستی نزدیک به شهر آبدان هستند.

هنرمندان مختلفی نیز از داخل و خارج از کشور به شهر آبدان سفر کرده‌اند و به خاطر داشتن یکی از بزرگترین آثار هنری در ایران به نام «مصلای نگارستان»، شناخته می‌شود. این مصلای بزرگ، با طراحی و نقشه کشی استاد علی اکبر صادقی، در سال ۱۳۴۱ در شهر آبدان ساخته شده است.در کنار جاذبه‌های طبیعی و آثار هنری، شهر آبدان دارای بازارهای متعددی نیز است که می‌توان از آنها برای خرید هدیه و یادگاری استفاده کرد. بازارچه هنرهای دستی، بازار لباس و پوشاک و بازار روزانه از جمله بازارهای معروف شهر آبدان هستند.

همچنین در شهر آبدان، غذاهای محلی متنوعی نیز وجود دارد که می‌توان از آنها لذت برد. غذاهایی مانند قیمه، ماهی خورشت، شیرینی‌های محلی و … از جمله غذاهایی هستند که در رستوران‌های مختلف شهر آبدان سرو می‌شوند.به طور کلی، شهر آبدان با داشتن طبیعت و فرهنگ متنوع، جاذبه‌های گردشگری و بازارهای متعدد، یکی از شهرهای جذاب و دیدنی استان بوشهر است که از بازدید آن به شدت توصیه می‌شود.

در کل، شهر آبدان با داشتن طبیعت و فرهنگ متنوع، جاذبه‌های گردشگری و بازارهای متعدد، یکی از شهرهای جذاب و دیدنی استان بوشهر است که از بازدید آن به شدت توصیه می‌شود.

در زمان سفر میتوانید با اجاره خودرو در آبدان
از سفر خود خاطره ای به یاد ماندنی بسازید .

آخرین خودرو

شاسی بلند

اسپورتج نیو ۲۰۱۸

4
خودکار
0
4
(بدون بررسی)